آیا با‌این روش جنجالی‌ مشکل‌روغن حل می‌شود؟

27 ارديبهشت 1401
نویسنده:  

محمد مخبر را پیش‌‌تر با ماجراهای  واکسن برکت به خاطر می‌آوریم، تلاش‌های دامنه‌دارش برای عرضه گسترده واکسن ایرانی و خب اتفاقاتی که خودتان می‌دانید و ما اینجا نمی‌نویسیم،

اما به تازگی مخبر دوباره خبرساز شده، ویدئویی که احتمالا طی روزهای گذشته دیده‌اید، به اسلامشهر رفته و در واکنش به کمبود روغن رفتاری می‌کند که خیلی‌ها را حیرت‌زده کرده.

برخی با استقبال از مخبر، چنین رفتارهایی را نشانه وسواس دولت در پیگیری مطالبات مردم می‌دانند و برخی اما اعتقاد دیگری دارند، منتقدین می‌گویند: « با چنین نگرشی، حال اقتصاد تغییر نخواهد کرد   این که زنگ بزنید به کسی و بگویید تا شب روغن در قفسه‌ها باشد، اقتصاد تحت تاثیر تحریم‌ها را چاره نمی‌شود»

در زیر نگاهی به واکنش کاربران داشته‌ایم.


* محمد طاها: ‌آقای مخبر فرموده یارانه‌ای که دادیم بیشتر از گرانی‌هاست. آقای مخبر از دو نفر بپرسید. روغن پایه است. یعنی همه مواد غذایی پایه روغن دارند. روغن گران کنی همه چیز گرون میشه. یعنی یارانه‌ای که دادید یک چهارم گرانی رو ساپورت نمیکنه.
* یگانه خدامی: ‌مخبر گفته یارانه‌ای که داده شده بیشتر از هزینه خانواره.. هر روز بیشتر ثابت می‌کنین که اصلا نمی‌دونین هزینه‌های خانوار چقدر شده. نمی‌دونین نه، نمی‌فهمین.
* نظر مثبت کاربری به نام عزیز: ‌اگرچه مشکلات این روزها کم نیست اما خوشبختانه گوش شنوایی برای شنیدن حرف های مردم هست. عده ای از داخل ماشین نظرسنجی نمی‌کنند!
‎* شوخی کاربری به نام متوهم: ‌این آقای مخبر دیگه نمیره سوپری محل بازدید میدانی قیمت‌ها؟ پیشنهاد می‌کنم بدون محافظ و... بره یه سری به مردم کف بازار و داروخانه‌ها بزنه.
* کاربر نوید هم با مقایسه مخبر با مسئولین دولت روحانی، از رفتار مخبر راضی‌ست: ‌۸ سال دفتر نشینی روحانی و جهانگیری مقایسه کنید با ۸ ماه حضور میدانی رئیسی و مخبر در میان مردم، مدیر در جمهوری اسلامی نمیگوید برو می‌گوید بیا!
‎* زهرا رجبی و نکته‌ای مهم: ‌شاید قیمتها به اجبار شما تغییر نکنه ولی کیفیت کالاها پایین میاد و کم فروشی هم فراوان ،آقای مخبر وقتی به فروشگاهها سر می زنی چند تا از پنیرها را باز کن تا ببینی که نصف بسته خالیه یا چند تا از بسته های حبوبات را وزن کن که کمتره ،برنجهایی که خالص نیستن...  تولید و عرضه را زیاد کن.
* نظر مثبت احمد پرویزی: مخبر رفته ‎اسلامشهر بازدید، آن هم در این بلوای گرانی و ‎یارانه، همان جایی که اولین جرقه های آشوب های سال ۹۸ بعد از گرانی ‎بنزین زده شد. اینجا نه کسی شیشه ای شکانده و نه خودرویی آتش زده؛ چرا؟ چون هنوز گوش شنوایی برای شنیدن دغدغه های مردم هست.(برترین ها)

  • Social network:
نظر بدهید 83  بازدیدها
برچسب ها
تحریریه سیاست گستر

تحریریه خبر پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر رسانه‌­ای مستقل، با هدف انتشار اخبار و تحلیل­­‌های مفید مرتبط با رخداد‌های مهم روز ایران و جهان است. پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر مجوز خود را از اداره کل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره ثبت : 79142  در تاریخ : 1395/12/16 اخذ نموده است .

هدف اصلی «سیاست گستر» تمرکز بر مسائل سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جامعه است . البته بدون آن که از ابعاد دیگر غفلت کند یا اخبار حوزه­‌های دیگر (بین‌­الملل، هنری، ورزشی، حوادث و ...) را نادیده بگیرد. انعکاس و تحلیل درست اخبار بدور از سلایق شخصی و جهت گیری سیاسی خاص و در اولویت قرار دادن مباحث تخصصی و کارشناسی . دوری از انتشار شایعات و اخبار فیک ، همچنین خبرهای دارای منابع ناموثق . انعکاس دردهای جامعه و مشکلات مردم پلی محکم و بی طرف بین مردم و مسئولسین (مشکلات مردم را برای مسئولین منعکس نموده و متقابلا جواب مسئولین را به سمع و نظر مردم می رسانیم). تلاش برای ایجاد فضایی سالم و منطقی برای اظهارنظر دربارهٔ اخبار، تحلیل‌ها و موضوعات روز بالابردن سواد سیاسی جامعه

وبگاه: www.instagram.com/siasatgostarofficial/

نظر شما

لوگو سیاست گستر

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر با مجوز رسمی از اداره کل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارای شماره ثبت : 79142  به تاریخ : 1395/12/16

آدرس اینترنتی : www.siasatgostar.ir

آدرس ایمیل : info@siasatgostar.ir

تماس با سردبیر : 09385386207

بیشترین نظرات

ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. برای مشاهده اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به سیاست کوکی ها. من در سایت از کوکی ها استفاده می کنم. قبول کردن