با دانلود اپ اندروید سیاست گستر و نصب آن بر روی تلفن همراه جدیدترین اخبار ایران و جهان را در گوشی خود همیشه همراه داشته باشید.جهت دانلود اپ سیاست گستر کلیک کنید

سیدنیمامجتبایی

پایگاه خبری تحلیلی سیاست گستر | سرمقاله | سیدنیما مجتبایی : در استان گیلان ، در بدترین حالت  یک ماه پیش باید اعلام قرنطینه می شد که اگر می شد اکنون کابوس کرونا تمام شده بود .


مسئولین محترم استان ؛ آیا هنوز به این نتیجه نرسیده اید که قطع زنجیره ی انتقال ویروس تنها با قرنطینه امکان پذیر است ؟!


 گیلان عزادار است . عزادار بهترین فرزندان خلف خود . اکنون نیز دیر است . نگذارید از این دیرتر شود .


دیشب مجددا بر حسب وظیفه دقایقی از منزل خارج شدم تا ببینم مردم تا چه حد به قرنطینه ی اختیاری عمل می کنند که متاسفانه با خیابانی شلوغ و پرتردد مواجه شدم .


مسئولین محترم درست است که بیش از 70 درصد اصناف را تعطیل کردید ولی این نیز نتوانست جلوی بیرون آمدن برخی را بگیرد . دیگر نیاز به گفتن نیست این را همه می دانند تا زمانی که در خیابان های ما تردد هست ویروس کرونا نیز هست .


چرا باید حدود 70 درصد از شهروندان که پایبند قرنطینه ی اختیاری هستند و در منازل خود مانده اند چوب بیش از 30 درصدی که در خانه نمی مانند را بخورند ؟!


ما که نمی توانیم 6 ماه در خانه بمانیم . هر چه جلوتر برویم تعداد بیشتری خسته می شوند و به خیابان هجوم می آورند .


در صورتی که اگر اعلام قرنطینه ی اجباری کنید و هیچ کس واقعا بیرون نیاید حداکثر 20 روزه می توان به این ویروس غلبه کرد .


این همه به عناوین مختلف اعلام کردیم که به گیلان سفر نکنید . دیدید که افاقه نکرد و باز خیلی ها برای تعطیلات نوروز به گیلان هجوم آوردند .


در هر جامعه ای هستند کسانی که مسئولیت اجتماعی ندارند و از نظر اجتماعی مسئولیت پذیر نیستند . از نظر اجتماعی مسئول بودن یعنی آدمها و سازمان‌ها می‌بایست با اخلاق و با حساسیت نسبت به مسائل اجتماعی، فرهنگی و محیطی رفتار کنند . که بدون تعارف این مهم برای برخی مهم نیست . که تعداد این افراد نسبت به کل جمعیت هر چقدر هم کم باشد برای این موقعیت زیاد است .


در همین راستا ، از مسئولین محترم استان خاصه استاندار گیلان خواهشمندیم تا از این دیرتر نشده و مابقی مردم نیز خسته نشدند و به خیابان هجوم نیاوردند اعلام قرنطینه ی اجباری کنید تا بتوانیم در کمترین زمان ممکن به این ویروس غلبه کنیم .


آقای استاندار فارغ از تصمیماتی که در سطح کلان کشور گرفته می شود شما نسبت به جان مردم گیلان مسئول هستید لطفا قاطعانه تصمیم بگیرید و عمل کنید.


از دوستان خود در شورای اسلامی شهر رشت خاصه از ریاست محترم شورا خواهشمندم استاندار را در این راه تنها نگذارید . چرا در همین راستا جلسه ی فوق العاده نمی گذارید و همگی یک صدا به قرنطینه رای نمی دهید و مصوبه ی امضا شده را برای استاندار نمی فرستید .


از برخی از دوستان به صورت انفرادی حرکاتی دیدم که متاسفانه جوابگو نبود و نیست . چرا همه با هم یکی نمی شوید و رسما درخواست قرنطینه نمی کنید ؟ استاندار غیربومی است . شما که غیر بومی نیستید .


اکنون که استاندار در تصمیم گیری دودل است چرا با او همراهی نمی کنید ؟


شورای شهر ، شهرداری ، فرمانداری ، دانشگاه علوم پزشکی و ... همه همزمان جداگانه نامه بزنید و با دلایل علمی و منطقی از استاندار درخواست کنید اعلام قرنطینه ی اجباری کند تا استاندار هم ابزاری برای دفاع از خود داشته باشد .


دوستان عزیز تا همین الان هم به اندازه ی کافی دیر شده تا از این دیرتر نشده بدور از مصلحت اندیشی های سیاسی با هم یکی شوید تا بتوانیم از این بحران به سلامت عبور کنیم .


لطفا این حرکات یک طرفه و انفرادی ای که این روزها باب شده و بیشتر جنبه ی تبلیغاتی دارد را کنار گذاشته و کاری اساسی بکنید . (کسی به خودش نگیره منظورم به شخص خاصی نیست کلی دارم می گم.بعضی از این حرکات انفرادی مفید هم واقع شده) . اگر هم برای یکی شدن و یا انجام کار مثبت و اساسی کسانی هستند که کار شکنی می کنند آن ها را به مردم معرفی کنید .


مردم گیلان دیگر نمی توانند بنشینند و رفتن عزیزان خود را تماشا کنند . لطفا کاری بکنید .


وقتی می توانیم حداکثر 20 روزه از این بحران به سلامت بیرون آییم ، چرا کار درست را انجام ندهیم ؟


تا دیرتر از دیر نشده کاری بکنید .  

 


سیدنیما مجتبایی ؛ روزنامه نگار ، فعال سیاسی  اصلاح طلب

 

انتهای پیام

 

 

 

اینستاگرام سیاست گستر

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 500 محدودیت حروف
متن شما باید بین 10 تا 500 حرف باشد
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد